Tözenler iplik

Yabalı Markası ve Tözenler İplik

Bundan 65 sene önce İstanbul Mercan'da Kütahya eşrafından Mustafa TÖZEN 'in girişimi ile YABALI aranan bir marka olma yolunda yürümeye başladı.

Akıllarda kolay kalması telaffuzunun anlaşılır olması ve Anadolu insanının ayrılmaz bir parçası olan yaba rahmetli Mustafa TÖZEN 'e esin kaynağı olmasından dolayı YABALI ismi seçildi.

1975 yılına gelindiğinde İstanbul Bayrampaşa 'da mevcut üretim arttıralarak dönemin en iyi naylon ve polyester iplik fabrikası kuruldu.

1983 yılına gelindiğinde İstanbul Anadolu yakasına taşınan YABALI Üsküdar 'da üretime kaldığı yerden devam etti.

YABALI Türkiye çapında tanınan,kalitesine güvenilen ve aranan bir marka olmayı başarmıştır.Yeni kuşak Erdal TÖZEN şirketin yapısında bulunmaya başlaması ile kapasite ve makine parkurundaki yenilikçi projeler hızla artarak adapte olmaya başladı.

1991 yılında fabrika üretimine Ümraniye Dudullu 'ya taşıdı.Yaklaşık olarak 16 yıl burada hizmet verdi.

2007 yılında genişleyen potansiyel ve makibe parkuru Adapazarı Geyve ilçesine taşındı.15 dönüm arazi  üzerinde kurulu bir fabrika binasında yolculuğun bugünlerdeki durağına geldi.

YABALI markası büyüyen teknolojiyi yakından izleyerek ve müşteri memnuniyetini temel alarak üretim ve satış hizmetine kararlı bir şekilde devam etmektedir.

Erdal TÖZEN markamızı yarım asırdır büyük bir azim ve başarı ile zirveye taşıdı.

27.12.2007 tarihine gelindiğinde bizlere güler yüzü,müşteri memnuniyetini ve yüzde yüz öz sermayeli bir firma bırakarak hakkın rahmetine kavuştu.

Bizler ise aldığımız bu güçlü çizgiyi geniş görüşlülük katarak,uluslararası sahalara açılmayı kendimize hedef kıldı.